facebook icon

Aktualności

A może fibrotomia?


Maciek po wybudzeniu z narkozy po zabiegu fibrotomii

Maciek przeszedł zabieg nacinania włókien mięśniowych

W ostatnią sobotę (7 marca) pojechaliśmy do Krakowa. W przychodni firmy Centermed przy ul. Św. Łazarza obejrzał Maćka dr Aleksiej Reptunow, na co dzień pracujący w Rosji. Jest on jednym z 6 lekarzy mający prawo do stosowania w leczeniu chorych metody Ulzibata - stopniowej fibrotomii.

Metoda ta (jak można przeczytać na stronie www.ulizbat.pl) „od lat wykorzystywana jest w leczeniu pacjentów z wrodzonymi lub nabytymi patologiami narządu ruchu, włącznie z mózgowym porażeniem dziecięcym. Słuszność decyzji związanej z wprowadzeniem metody w Polsce potwierdzają nie tylko liczne naukowe badania, ale także rodziny pierwszych zoperowanych pacjentów. Metoda Ulzibata z dużym powodzeniem stosowana jest wielu krajach Europy oraz Świata, a efekty z jej zastosowania widoczne są bardzo szybko”.

Maciek został zakwalifikowany na zabieg a ten odbył się w dniu kolejnym, niedzielę 8 marca. Synowi podano narkozę a przy samym zabiegu asystowało – poza doktorem Reptunowem – dwoje anestezjologów (polski i rosyjski), dwoje lekarzy z Polski i dwie rosyjskie pielęgniarki. Wszystko trwało niecałe pół godziny. Po operacji zostają jedynie drobne ślady, bardziej przypominające nakłucia niż nacięcia. Razem z Maćkiem tego dnia operację przeszło prawie 10-cioro pacjentów, głównie dzieci cierpiących na dziecięce porażenie mózgowe.

Opinie, które słyszeliśmy o skutkach zastosowania tej metody leczenia są pozytywne – teraz my czekamy na to jakie efekty przyniesie ona w przypadku Maćka.

Kontakt

Szukasz pomocy? NAPISZ do nas!

E-mail: info@po-wypadku.info.pl