facebook icon

O nas

Maciek6Mieszkamy w Olsztynie, ja i żona pracujemy, córka studiuje rehabilitację w Bydgoszczy, w Collegium Medicum. W roku 2009 była uczennicą liceum, zaś  Maciek nasz syn, studiował pedagogikę – kierunek praca socjalna. Miał dziewczynę, z którą planowali małżeństwo. Był bardzo zaradny, kilkakrotnie w wakacje jeździł do Anglii i tam pracował – gdy pierwszy raz samodzielnie tam się wybrał  miał nieco ponad 18 lat. Żyliśmy jak większość – z naszymi codziennymi zmartwieniami i radościami, ale generalnie szczęśliwi. Mieliśmy plany i nadzieje – też jak każdy. 29 stycznia 2009 roku nasz świat się zawalił. Maciek miał wypadek samochodowy i od tej chwili nic już nie jest tak jak było. Przeżyliśmy dramat w wielu odsłonach – najpierw straszliwy lęk czy chłopiec przeżyje, potem czy uda się go wybudzić ze śpiączki, następnie – czy nie będzie rośliną, czy uda się go postawić na nogi, czy będzie sprawny intelektualnie ….

Nadal się boimy, w zasadzie każdego dnia, bo Maciek wciąż nie chodzi  – martwimy się jak go leczyć, gdzie rehabilitować by osiągnąć efekty, jak znaleźć na to pieniądze, jak radzić sobie z jego depresjami, a także depresjami naszymi. Ze strachem patrzymy w przyszłość – co będzie gdy nas zabraknie? On dostaje 600 złotych renty.

29 stycznia 2009, w ciągu paru sekund, znaleźliśmy się w zupełnie odmiennej rzeczywistości. Jeśli Was dotknęło podobne nieszczęście wiecie o czym mówię. Wiecie zapewne już też, że Wasze życie będzie uzależnione i podporządkowane potrzebom chorego – tak będzie przez lata, a może do końca Waszego życia…

Kontakt

Szukasz pomocy? NAPISZ do nas!

E-mail: info@po-wypadku.info.pl